Nowy zarząd – nowe plany

Pierwszy wpis. Może trochę z opóźnieniem, bo za oknem mamy lato, a nowy zarząd łódzkiego oddziału ZLP został wybrany wiosną 2015 roku. Jednak zanim dostaliśmy potwierdzenie z Warszawy i dokonaliśmy wszystkich niezbędnych formalności, a jak wiadomo sprawy „papierkowe” są przecież ważne, trochę czasu minęło. Zaś przerwa wakacyjna i obecne upały nieco rozleniwiają. Poniżej podaję skład nowego zarządu łódzkiego oddziału Związku Literatów Polskich:

Małgorzata Skwarek-Gałęska – prezes
Rafał Zięba – wiceprezes
Andrzej Ziemowit Zimowski – sekretarz
Magdalena Cybulska – skarbnik
Magdalena Nowakowska-Sieroszewska – członek zarządu

Nasze zebrania, w tej kwestii nic się nie zmieniło, odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 17 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego mieszczącej się przy ulicy Gdańskiej 100/102.

Podczas kilku spotkań nowego zarządu określiliśmy plan pracy oraz ustaliliśmy zadania i cele, które chcemy realizować w bliższej i dalszej przyszłości. Na pewno jako organizacja pragniemy zaistnieć na mapie literackiej Łodzi i regionu. Nasze plany obejmują organizację konkursów literackich, warsztatów literackich dla dzieci i osób dorosłych, prowadzenie spotkań autorskich z twórcami, promocję pisarzy oraz poetów z naszego miasta i województwa, organizację a także współudział w wydarzeniach kulturalnych (literackich) o randze krajowej i międzynarodowej. Chcemy też zająć się działalnością wydawniczą i pokazać twórczość członków ZLP szerszej publiczności. Mamy także nadzieję, że dołączą do nas kolejne piszące osoby (gdyż ciągle nas mało), dlatego postaramy się na nowo „rozkręcić” spotkania Koła Młodych przy naszym oddziale. Zamierzamy także podjąć współpracę z władzami Łodzi oraz ośrodkami literackimi z naszego województwa. Dziękujemy też Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego za to, że pozwala nam działać w swoich progach.
Jednocześnie zapraszamy do współpracy osoby prywatne, zajmujące się literaturą lub dopiero próbujące pisać, biblioteki oraz ośrodki kultury. Sądzę, że uda nam się zrobić wiele dobrego na polu literatury. Odnieśliśmy już pierwsze sukcesy, ale o tym będzie później, gdyż dla nas lato to nie „sezon ogórkowy”.
Pomysłów zawsze jest wiele. Trzymajcie więc za nas kciuki!

Magdalena Cybulska

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Nowy zarząd – nowe plany

  1. Alina pisze:

    Trzymam kciuki i pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s