Erotyki Zbigniewa Milewskiego

Jeszcze przed Walentynkami pojawił się na Katamaranie Literackim Zbigniew Milewski wraz ze swoimi erotykami. Trochę opowiem o naszym bohaterze. Jest on z wykształcenia prawnikiem, mieszka w Warszawie, należy do Związku Literatów Polskich, debiutował zaś w 1992 roku. W swoim dorobku posiada aż dziesięć tomików wierszy. Dowiedzieliśmy się też, że jego utwory były drukowane w Playboyu (podobno na rozkładówce była wtedy Katarzyna Figura), choć można by rzec, że to mało literackie pismo, bardziej do oglądania niż do czytania.
Największym zainteresowaniem publiczności cieszył się tomik przetłumaczony na język chiński, gdyż nadal ta kultura wraz z jej językiem stanowi dla nas coś egzotycznego i mało znanego. Wiersze z tego tomu zostały niestety odczytane w języku polskich bowiem nikt z nas nie znał chińskiego.
Rozmawialiśmy także o warsztacie pisarskim, jak powstaje tomik poetycki oraz jak wygrywać konkursy literackie, ponieważ Zbigniew Milewski posiada w tym zakresie bardzo duże doświadczenie, gdyż jest laureatem wielu konkursów. Podzielił się więc z nami swoimi spostrzeżeniami na temat jak napisać dobry wiersz konkursowy, który będzie miał szansę na nagrodę lub chociaż na wyróżnienie.
Okazało się, że nasz bohater bardzo dobrze zna Łódź (a także Henryka Zasławskiego, czyli szefa grupy Centauro), gdyż uczestniczył w różnych festiwalach literackich organizowanych przez nasze miasto. Jego wiersz o Łodzi, a właściwie o Łodzi literackiej znajduje się w antologii „Łódź tkanina z wadami”. Publikował również pod pseudonimem, dzięki temu udało mu się po raz drugi zadebiutować.
Zbigniew Milewski chyba lubi pisać erotyki, gdyż przedstawił nam kilkanaście takich utworów, stanowiły one doskonały wstęp do święta zakochanych, bo przecież bez miłości nie można żyć. Spotkanie było słodko-pikantne, oprócz erotyków degustowaliśmy także torcik pomarańczowy.
Magdalena Cybulska

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s