Jubileusz Małgorzaty Skwarek-Gałęskiej

Najczęściej to Małgosia Skwarek-Gałęska prowadzi spotkania literackie w ramach Katamaranu Literackiego lub Stolika Poetyckiego i przepytuje swoich gości, ale tym razem było jednak inaczej. To Małgosia była główną bohaterką wieczoru w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, spotkanie zaś poprowadził Dariusz Staniszewski i to on zadawał pytania autorce. O jej literackie początki, także te w ZLP, inspiracje, inne – poza poetyckie zainteresowania, pomysły na wieczory autorskie, biesiady literackie. Małgosia jest przede wszystkim znana jako organizatorka wielu imprez literackich w Łodzi, na których przedstawia poetów, pisarzy z całej Polski, ale jej własny dorobek twórczy również jest pokaźny, oprócz publikacji w czasopismach, almanachach stanowi go siedemnaście indywidualnych tomików.

Jubileusz 35.lecia debiutu prasowego to rzeczywiście okazja, aby świętować. Oprócz Małgosi na scenie pojawiło się wielu jej piszących, grających, śpiewających oraz tańczących przyjaciół. Był to wieczór pełen wrażeń. Wysłuchaliśmy wierszy Małgorzaty Skwarek-Gałęskiej w interpretacji Ewy Karaśkiewicz, piosenki z tekstami poetki zaśpiewali: Agnieszka Wasiak, Joanna Ulowska oraz Ryszard Krauze. Nie mogło również zabraknąć artystów z łódzkiej Fabryki Snów, zespołu H᾽ernest a także Bogusławy Kucharczyk-Włodarek, którzy zaczarowali nas swoimi utworami.

Sala konferencyjna w bibliotece „pękała w szwach”, była wypełniona po brzegi, dawno nie widziałam, aby na spotkaniu literackim była taka frekwencja. Przyszli łodzianie, ale również przyjechali goście spoza naszego miasta, wielu z obecnych uczestniczyło w organizowanych przez Małgosię spotkaniach lub było ich bohaterami.

Na zakończenie odśpiewaliśmy Małgosi „sto lat”, był też tort śmietankowo-truskawkowy, wiersze o jubilatce, kwiaty i życzenia dalszych literackich sukcesów.

 

 

Magdalena Cybulska

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s