Muzycznie i lirycznie

Na pięćdziesiątym trzecim Katamaranie Literackim gościliśmy poetów z Nowego Sącza: Joannę Babiarz i Janusza Szota, którzy zaprezentowali program słowno-muzyczny pt.: „Budzenie manekina”, występowała też w nim Małgorzata Skwarek-Gałęska. Pięćdziesiąty trzeci Katamaran Literacki, może należy trochę powspominać; wielu pisarzy i poetów miało okazję pochwalić się swoją twórczością przed łódzką publicznością, byli to autorzy z naszego miasta i spoza niego, pisarze i poeci przed debiutem jak i ci z dużym dorobkiem twórczym. Mam nadzieję, że jeszcze kolejni twórcy będą mieli możliwość, aby coś nam „poczytać”. Bo spotkania Katamaranu na stałe wpisały się w pejzaż literacki Łodzi.

Tym razem wysłuchaliśmy wierszy poetów z południa Polski. Janusz Szot gra, śpiewa i maluje, tak w skrócie można przedstawić naszego gościa. Podczas spotkania zaśpiewał nam piosenki z własną muzyka i tekstem, zagrał na gitarze i harmonijce ustnej a także mogliśmy obejrzeć jego grafiki. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął zaś od zespołu rockowego.

Joanna Babiarz zawodowo zajmuje się urbanistyką, gra także na skrzypcach, jej niektóre wiersze posłużyły jako teksty piosenek. Poeci obiecali nam, że następnym razem kiedy pojawią się w Łodzi będziemy mogli wysłuchać ich muzycznego duetu. Na kwietniowym Katamaranie wiersze, których wysłuchaliśmy stworzyły swoisty dialog, dialog kochanków, ludzi sobie bardzo bliskich, którzy dzielą się swoją codziennością, wszystkimi tymi lepszymi i tymi gorszymi chwilami.

Po spotkaniu była lampka wina, którą wznieśliśmy za naszych gości i następne Katamarany Literackie.

 

 

Magdalena Cybulska

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s