Poetyckie chwile z Janowskim Klubem Literackim

Majowe spotkanie katamaranowe odbyło się w podgórskim, a może i nawet w górskim klimacie, gdyż gościliśmy poetów ze Złotego Potoku, z gminy Janów, która mieści się na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Niektóre z prezentowanych przez poetów wierszy ukazywały urodę tamtych pejzaży oraz miejsc. A w Łodzi swoje utwory czytali: Ryszard Sidor Sidorkiewicz, Ireneusz Bartkowiak, Joanna Krzyżańska, Grażyna Ziętek, zaś w wykonaniu Urszuli Ostrowskiej, która akompaniowała sobie na gitarze, usłyszeliśmy kilka bardzo poetyckich piosenek.

Zostaliśmy również zaproszeni na Jurajską Jesień Poetycką, którą co roku organizuje Janowski Klub Literacki, który jak się okazało podczas spotkania, ma już piętnaście lat.

Wieczór ten był momentami liryczny, a momentami niesłychanie zabawny, czytano utwory humorystyczne i bardziej poważne, prezentujący się poeci urodzili się w różnych miejscach w Polsce, wykonują różne zawody, mają różne doświadczenia życiowe, a połączyła ich miłość do poezji i uroda jurajskich krajobrazów. Wierszem i prozą opisali łódzkiej publiczności swoją małą ojczyznę. Zapewne wielu z nas nabrało ochoty na odwiedzenie jesienią Złotego Potoku.

 

 

Magdalena Cybulska

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s