Patronujemy wydarzeniom kulturalnym

W tym roku później niż w zeszłym rozpoczęliśmy sezon literacki. Jednak październik okazała się miesiącem niesłychanie obfitującym w spotkania i wydarzenia kulturalne oraz poetyckie.

Jako łódzki oddział Związku Literatów Polskich patronowaliśmy spotkaniu z panią Marią Broniewską – Pijanowską, która przyjechała do Łodzi na promocję swojej książki pt.: „44739 Wspomnienie o Marii Zarębińskiej – aktorce”. Każdy na pewno zna postać oraz wiersze Władysława Broniewskiego, twórczość poety nadal jest w programach szkolnych. Tym razem, mniej było o samym Broniewskim, a pani Maria Broniewska-Pijanowska postanowiła opowiedzieć o swojej matce, jej życiu artystycznym (byłą przecież aktorką oraz pisarką) i prywatnym. Przez swoją książkę chciała upamiętnić tę niezwykłą kobietę. Ze swoich wspomnień, drobnych anegdot próbowała nakreślić jej portret. Maria Zarębińska jest także autorką opowiadań oświęcimskich, które są niesłychanie wzruszającym świadectwem tamtych strasznych dni. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Polesie na ulicy Wileńskiej,  a prowadziła je Aneta Kolańczyk z kaliskiego Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka mleka”. Obie panie opowiedziały nam także jak się po raz pierwszy spotkały i jak doszło do powstania tej książki.

Objęliśmy także patronatem IV Międzynarodowy Festiwal Aktywności Artystycznej Seniorów i Przyjaciół Rozłogi, który został zorganizowany przez Fundację Kamena.

Festiwal w tym roku trwał aż pięć dni (17.10.2016-21.10.2016), poszczególne wydarzenia odbywały się w Łodzi i Ozorkowie. Zadaniem festiwalu jest integracja pisarzy, poetów, artystów tych starszych a także nieco młodszych wiekiem. Otwarcie Festiwalu miało miejsce w Domu Senior Wigor. Podczas tego wieczory zaśpiewał dla nas Paweł Ciesielski, rozdano podziękowania za działalność kulturalną oraz podsumowano konkurs literacki, w którym brali udział poeci i pisarze z Polski i z zagranicy. Podziękowanie za zorganizowanie II Zlotu Poetów otrzymała nasza koleżanka – Małgorzata Skwarek-Gałęska.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii patronaty i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s