Jubileusz Krzysztofa P. Nowaka

Ten rok dla naszego łódzkiego oddziału obfitował w jubileusze, pisałam już o spotkaniu Małgorzaty Skwarek-Gałęskiej i Rafała Zięby. Pod koniec listopada jubileusz obchodził Krzysztof P. Nowak, który 35 lat temu wydał swój pierwszy arkusz poetycki. Ale nasz bohater pisze nie tylko wiersze, ale także opowiadania (fantasy), próbuje także napisać powieść, ale jak sam powiedział w trakcie wieczoru, ma dla niej już dziesięć różnych początków. Ostatnio jednak wena twórcza w zakresie prozy go opuściła i pisze tylko wiersze.

Krzysztof P. Nowak to także miłośnik kotów, laureat konkursów literackich, członek kilku grup poetyckich, redaktor trzech antologii, autor trzech blogów i znany twórca haiku, jego utwory były tłumaczone na język angielski i japoński, uczestniczył w warsztatach haiku organizowanych w Warszawie przez Agnieszkę Żuławską-Umedę.

Jednak podczas jubileuszowego wieczoru towarzyszyła mu Ewa Karaśkiewicz, która czytała wiersze poety, Małgorzata Skwarek-Gałęska, która prowadziła spotkanie i Lucjan Wesołowski, który zagrał na gitarze, flecie i bardziej egzotycznych instrumentach: buzuki i sitarze. Akompaniament muzyczny Lucjana Wesołowskiego, na który składały się jego własne kompozycje bardzo pasował do haiku i całej twórczości poety.

Krzysztof P. Nowak wydał jedenaście tomików poezji i jeden zbiór opowiadań fantastycznych, jego wiersze charakteryzuje lapidarność i wyczulenie na detal oraz specyficzny humor, ostatnio także zajął się tworzeniem limeryków.

Sądzę, że pomysłów Krzysztofowi P. Nowakowi starczy na jeszcze wiele tomików poetyckich i prozatorskich.

 

Magdalena Cybulska

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s