Zimowy Katamaran z Anną Andrych

To nie jest odpowiednia pora dla poezji i poetów, bowiem zima w mieście nie zachęca do uczestnictwa w spotkaniach literackich. Trzeba „zmierzyć się” z zaspami śnieżnymi, śliskimi chodnikami oraz spóźniającą się komunikacją miejską.

Gościem styczniowego Katamaranu Literackiego była Anna Andrych, poetka ze Zduńskiej Woli. To miasto zawsze kojarzyło mi się z Klubem Literackim TOPOLA, dość dobrze znanym w naszym kraju, gdyż jego członkowie często wygrywali konkursy poetyckie. Obecnie jest moda na różne grupy, stowarzyszenia literackie, kiedyś było ich niewiele, a może i samych poetów było trochę mniej. Anna Andrych jest współzałożycielką TOPOLI, debiutowała w 1985 roku, jest autorką siedmiu książek poetyckich, od 1999 roku należy do Związku Literatów Polskich (Oddział w Poznaniu).

Do kilku wierszy, erotyków naszej bohaterki skomponowana została muzyka, pisze ona również odpowiadania a także krótsze formy: haiku i fraszki. Anna Andrych uczestniczyła w licznych warsztatach literackich, jest laureatką wielu konkursów poetyckich, prezentowała swoją twórczość na antenie Polskiego Radia i Radia Łódź, jej wiersze były drukowane w czasopismach literackich, kulturalnych, almanachach a także zostały przetłumaczone na kilka języków obcych. Poetka zdradziła nam, że lubi pociągi i podróże pociągami. Było też trochę o Karsznicach, w których obecnie mieści się bardzo ciekawy Skansen Lokomotyw.

Z twórczością Anny Andrych spotkałam się po raz pierwszy w jednym z almanachów Warszawskiej Jesieni Poezji. Podczas wieczoru w AOIA wiersze poetki czytali głównie łódzcy poeci i miłośnicy poezji, którzy mimo bardzo niesprzyjających warunków klimatycznych, skusili się jednak na wyprawę Katamaranem Literackim.

 

 

Magdalena Cybulska

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s